USUWANIE GRAFFITI, IMPREGNACJA ANTY-GRAFFITI

Usuwanie graffiti możliwe jest do wykonania praktycznie z każdej powierzchni (tynk, cegła, beton, kamień naturalny i sztuczny, szkło, aluminium, blacha, stal, pcv, i wiele innych…)

Usuwanie graffiti z powierzchni wcześniej nie zabezpieczonej środkiem anty-graffiti jest dużo bardziej czasochłonne, niż w przypadku powierzchni zabezpieczonej.

W przypadku powierzchni niezabezpieczonych niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych dobieranych głównie pod kątem rodzaju doczyszczanej powierzchni oraz ilości warstw farby znajdującej się na niej.

Środki chemiczne nanoszone są na graffiti zazwyczaj za pomocą pędzla lub wałka. Gdy farba zacznie się rozpuszczać lub rozmiękczać (proces trwa od kilkunastu minut do kilku godzin) używana jest myjka wysokociśnieniowa gorącowodna w celu wypłukania farby z czyszczonej powierzchni.

Jeśli po tych czynnościach efekt nie jest w pełni zadowalający, to cały proces usuwania graffiti jest powtarzany z użyciem silniejszego środka chemicznego.

Najważniejszą kwestią jest to, aby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni, dlatego bardzo ważną czynnością jest dobranie odpowiedniej chemii, która rozpuści graffiti, ale nie naruszy czyszczonej powierzchni.

W przypadku powierzchni zabezpieczonej środkiem anty-graffiti do usunięcia malowideł wystarcza użycie gorącej wody pod odpowiednim ciśnieniem, lub dedykowanego środka do usuwania impregnatu.

Usuwanie graffiti z powierzchni zaimpregnowanych jest metodą o wiele szybszą i w 100% bezpieczną dla oczyszczanych powierzchni. Skuteczność tej metody jest imponująca: graffiti, malowidła i farba znikają całkowicie.

W przypadku niektórych impregnatów po wykonaniu usługi usuwania graffiti niezbędne jest ponowne zabezpieczenie czyszczonej powierzchni.

Zabezpieczanie Anty-Graffiti (impregnacja) może być wykonywane praktycznie na każdej powierzchni (tynk, kamień naturalny i sztuczny, tworzywa sztuczne, metal, aluminium i wiele innych).

 

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

1. Dlaczego warto zabezpieczyć powierzchnię systemem anty-graffiti?

usuwanie malowideł z powierzchni zaimpregnowanej jest DUŻO tańsze niż w przypadku powierzchni niezabezpieczonej,

- usuwanie graffiti jest w 100% skuteczne, a czyszczona powierzchnia szybko wraca do stanu sprzed wykonania malowideł.

2. W jaki sposób wykonywana jest impregnacja anty-graffiti?

Zabezpieczanie powierzchni systemem Anty-Graffiti polega na nałożeniu specjalistycznego preparatu (zazwyczaj w kilku warstwach). Impregnat może być nakładany ręcznie za pomocą wałów i pędzli lub metodą natryskową - wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od rodzaju oraz wielkości impregnowanej powierzchni.

3. Czy impregnacja zmienia kolor zabezpieczanej powierzchni?

Nie lub bardzo nieznacznie. Do wyboru są impregnaty przezroczyste o strukturze błyszczącej, półmatowej lub matowej, więc są one praktycznie niewidoczne.

4. W jaki sposób usuwane jest graffiti z powierzchni zabezpieczonych i jaka jest gwarancja?

W zdecydowanej większości impregnatów do usunięcia malowideł wystarcza tylko gorąca woda pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Na wykonaną impregnację dajemy 5 lat gwarancji, a usuwanie malowideł wykonujemy w przeciągu 48 godzin!

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Olsztyn, Opole, Rzeszów

Skontaktuj się z nami! 517 858 600

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Copyright Clean4U © 2018

All Rights Reserved