PRANIE WYKŁADZIN, DYWANÓW I TAPICEREK

Pranie wykładzin dywanowych (także biurowych), tapicerek meblowych i samochodowych oraz dywanów wykonujemy w Warszawie i okolicach do 50 kilometrów.

Usługi realizujemy zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Pranie wykładzin dywanowych realizujemy dwoma sposobami.

Pierwszy z nich stosowany jest na niewielkich powierzchniach do kilkunastu m2. Pranie wykonywane jest za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego KARCHER PUZZI oraz elektroszczotki KARCHER. Jest to bardzo skuteczna metoda, a czas schnięcia wykładziny wynosi od kilku do kilkunastu godzin.

Druga metoda stosowana jest na średnich, dużych i bardzo dużych powierzchniach. Przy tej metodzie wykorzystywane są dwa rodzaje maszyn. Szorowarka jednotarczowa wyposażona w miękką szczotkę rozprowadza środek czyszczący na wykładzinie i wciera go w jej strukturę rozpuszczając zabrudzenia. Druga maszyna odpowiedzialna jest za odessanie zabrudzeń z wykładziny oraz jej wypłukanie. Czas schnięcia wykładziny wynosi od kilku godzin do 2 dni (w przypadku bardzo grubych wykładzin oraz słabej wentylacji pomieszczenia).

Posiadamy także automat do prania wykładzin dywanowych, ale jest on stosowany tylko na dużych powierzchniach w których nie ma mebli lub jest ich niewiele.

Pranie dywanów oraz chodników realizujemy odkurzaczem piorącym KARCHER PUZZI wyposażonym w elektroszczotkę. Pranie tą metodą nie przemacza dywanów na wskroś i jest bardzo skuteczne. Wirująca elektroszczotka doskonale roprowadza środek czyszczący i rozpuszcza brud, który jest odsysany do oddzielnego zbiornika.

Pranie tapicerek meblowych i samochodowych wykonujemy w miejscu wskazanym przez Klienta. Pranie odbywa się na mokro urządzeniami ekstrakcyjnymi KARCHER PUZZI 200. W biurach najczęściej są prane obicia foteli i krzeseł biurowych. W domach i mieszkaniach można wyprać tapicerki kanap, foteli, krzeseł, narożników, puf oraz wszystko co ma obicie z tkaniny. Czas schnięcia tapicerek wynosi od jednej do kilkunastu godzin (w zależności od grubości tkaniny, temperatury oraz wentylacji pomieszczenia). Pranie tapicerek samochodowych wykonywane jest tak samo jak w przypadku tapicerek meblowych.

Clean4U zaprasza do współpracy przy praniu wykładzin, dywanów i tapicerek :)

Warszawa i okolice do 50 km.

 

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

1. Czy można zamówić pranie wykładzin w biurze w godzinach wieczornych?

Nie ma takiego problemu, ale lepszym rozwiązaniem jest wykonanie usługi w piątek po południu i/lub w sobotę, bo wtedy wykładzina po praniu ma czas, aby doschnąć przez weekend. Nie zalecane jest chodzenie po wypranej wykładzinie dopóki ona nie doschnie, bo wilgotna wykładzina będzie narażona na zabrudzenie zanim zdąży doschnąć.

2. Wykładzina którą chciałbym wyprać znajduje się w korytarzu i nie da się uniknąć chodzenia po niej po wypraniu. Czy istnieje możliwość dosuszenia wypranej wykładziny?

Lepszym rozwiązaniem jest przykrycie wypranej wykładziny niezbyt grubym prześcieradłem. Zapobiegnie to zadeptaniu wilgotnej wykładziny i pozwoli na dosychanie.

3. Czy uda się usunąć wszystkie plamy podczas prania?

Zazwyczaj tak, ale zdarzają się wyjątki. Największym błędem, który jest dość często popełniany, to "atakowanie" plamy wszelkiego rodzaju odplamiaczami, które mamy dostępne pod ręką. Jeśli tego typu zabieg nie usunie plamy, to jest wysoce prawdopodobne, że ją utrwali, a wtedy już niewiele można będzie zrobić stosując nawet najlepsze profesjonalne odplamiacze. Jeśli chcemy samodzielnie usunąć świeżą plamę, to należy stosować delikatne detergenty (chociażby płyn do naczyń rozcieńczony wodą). Zastosowanie agresywnych odplamiaczy posiadających w swoim składzie chlor grozi odbarwieniem tapicerki lub wykładziny.

4. Jak często trzeba prać wykładziny i tapicerki?

Szczerze mówiąc nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli widać, że dana powierzchnia nie jest już najczystsza, to należałoby ją wyprać. W niektórych przypadkach wykładzina w biurze wymaga prania co pół roku, a w innych i po kilku latach bez prania nadal wygląda dobrze i świeżo. To samo dotyczy także tapicerek meblowych, samochodowych oraz dywanów.

5. Czy zimą wyprane powierzchnie schną o wiele dłużej?

Raczej nie. Zazwyczaj schną szybciej niż latem, bo w pomieszczeniach panuje niższa wilgotność powietrza niż latem.

tapicerka
wykladzina biurowa
dywan

Skontaktuj się z nami! 517 858 600

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Copyright Clean4U © 2018

All Rights Reserved