DOCZYSZCZANIE I KONSERWACJA POSADZEK PCV

Doczyszczanie i konserwacja posadzek PCV jest usługą realizowaną głównie dla firm i instytucji, którą wykonujemy w Warszawie i okolicach, a przy większych zleceniach na terenie całej Polski.

Sam proces doczyszczania posadzki polega na rozprowadzeniu na jej powierzchni specjalnej chemii, która rozpuszcza nagromadzony brud. Przy użyciu szorowarki jednotarczowej wyposażonej w specjalny pad szorujący powierzchnia posadzki jest szorowana, a dzięki temu rozpuszczane są wszelkie zabrudzenia i impregnaty stosowane wcześniej na jej powierzchni.

Doczyszczanie i konserwacja posadzek PCV jest kilkuetapowe. W drugim etapie odsysane są rozpuszczone zabrudzenia, a powierzchnia posadzki płukana jest czystą wodą.

Tak przygotowaną powierzchnię można już zaimpregnować.

Na rynku dostępnych jest wiele impregnatów do posadzek, więc należy dobrać odpowiedni dla danej powierzchni. Wyróżniamy trzy rodzaje wykończenia: matowy, półmatowy oraz błyszczący, który po prawidłowym nałożeniu da nam efekt "mokrej podłogi". 

Impregnat należy także dobrać pod kątem jego właściwości oraz przeznaczenia pomieszczeń. Inny impregnat będzie zastosowany w przychodniach i szpitalach, a inny w halach sportowych i klubach fitness.

Ten pierwszy musi być odporny na działanie środków myjąco-odkażających, natomiast drugi musi mieć bardzo dobre właściwości antypoślizgowe.

Standardowo nakładane są 3 warstwy impregnatu, który na koniec można dodatkowo wypolerować za pomocą polerki wysokoobrotowej wyposażonej w specjalny pad. 

Wbrew pozorom proces nakładania impregnatu na posadzkę nie jest łatwy, gdyż każdy błąd będzie skutkować koniecznością ponownego gruntownego doczyszczania posadzki w danym pomieszczeniu i nakładania impregnatu od nowa.

Doczyszczanie i konserwacja posadzek pcv to skomplikowany proces, ale dysponując odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, sprzętem i chemią można odnowić nawet beznadziejnie wyglądające posadzki.

Zapraszamy do współpracy z nami i korzystania z usług doczyszczania i konserwacji posadzek PCV!

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Olsztyn, Opole, Rzeszów

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

1. Ile kosztuje doczyszczanie i impregnacja posadzek PCV?

Koszt usługi obliczamy na podstawie danych wprowadzonych w zakładce CENNIK.

2. Na jak długo wystarcza wykonana impregnacja?

W pomieszczeniach lub budynkach o niewielkim natężeniu ruchu impregnacja wystarczy na klika lat. Potem trzeba ją odnowić, tzn. usunąć stary impregnat, gruntownie doczyścić i ponownie zaimpregnować. W budynkach o sporym natężeniu ruchu zaleca się odnawianie impregnatu raz lub dwa razy do roku. Bardzo istotnym czynnikiem jest zastosowanie w wejściu do budynku systemu wycieraczek, które zminimalizują wnoszenie na obuwiu piasku, który stopniowo niszczy, rysuje i wyciera impregnat.

3. Czy każdą posadzkę można doczyścić i zaimpregnować?

Zdecydowaną większość tak, pod warunkiem, że jest to posadzka typu PCV (nazywana też posadzką elastyczną).

4. Jakimi środkami należy myć zaimpregnowaną posadzkę?

Aby nie zniszczyć czy uszkodzić imprenatu należy stosować środki o jak najbardziej neutralnym pH. W sprzedaży dostępnych jest wiele środków do mycia posadzek elastycznych zaimpregnowanych. Jeśli w danej chwili nie posiadamy żadnego dedykowanego płynu, to posadzkę można umyć wodą z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń. Bezwzględnie należy się wystrzegać stosowania płynów o wysokim współczynniku pH (zasadowych) oraz stosowania płynów z dodatkiem alkoholu - wyjątkiem są posadzki zaimpregnowane specjalnym impregnatem w szpitalach czy przychodniach.

5. Czy posadzki typu PCV trzeba impregnować?

Jest to zalecane, aby brud nie wnikał bezpośrednio w strukturę posadzki, oraz aby codzienne pielęgnacja była łatwiejsza. Posadzka nie zaimpregnowana będzie bardzo szybko się brudzić, a domycie jej będzie o wiele bardziej czasochłonne.

Zaimpregnowaną i nie zaimpregnowaną posadzkę można porównać do drewna: surowa deska będzie bardzo szybko się brudzić, a w pewnym momencie jej doczyszczenie stanie się niemożliwe. Deska polakierowana nie będzie narażona na zabrudzenia, które mogłyby wniknąć w drewno, a jej umycie jest bardzo proste.

Alpinistyczne mycie okien i elewacji
Alpinistyczne mycie elewacji
Alpinistyczne mycie przeszkleń i elewacji

Skontaktuj się z nami! 517 858 600

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Copyright Clean4U © 2018

All Rights Reserved